نخستین کنگره بین المللی فلسفه و منطق ایراناخبار
معرفی کنگره
معرفی کنگره
6 اسفند 1394

نظر به اهمیت شناخت علم فلسفه و منطق به عنوان اساس تفکر و اندیشیدن در خصوص حقایق هستی و با توجه به استقبال طیف گسترده جامعه دانشگاهی از این علم،" نخستین کنگره جامع بین المللی فلسفه و منطق " با حمایت و همکاری سازمان­های دولتی ذیربط و دانشگاه­های معتبر کشور با حضور مدیران ارشد سازمانی، اساتید برجسته ملی و بین­المللی، اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان این عرصه برگزار می­گردد.

از اهداف عمده این کنگره می­توان به بررسی دستاوردها وتجربیات پژوهشی و کاربردی ارزنده پژوهشگران در حوزه علوم منطق و فلسفه، تبادل اطلاعات بین اساتید و دانشجویان و انتقال آن به مدیران سازمانی، شناسایی و معرفی دانش پژوهان و دانشجویان برتر در این حوزه، بررسی تاثیر عمیق فلسفه و منطق در مکتب خداشناسی، جهان­شناسی و خودشناسی، ارائه راهکارهای نوین جهت افزایش بهره­مندی جامعه از تاثیرات علم فلسفه و منطق در زندگی اجتماعی و ... اشاره نمود.

این کنگره برای نخستین بار با نگاه جامع و دربرگیرنده موضوعات گسترده این عرصه از جمله مبانی فلسفه، معرفت شناسی، شاخه­های تخصصی فلسفه، فلسفه­های مضاف، فلسفه قاره ایی و تحلیلی، مابدالطبیعه، اخلاق، فلسفه سیاسی، زیبایی شناسی، سنت های فلسفی، مبانی منطقانواع منطق ، منطق در فضای آگاهی ، سفسته ، منطق قدیم و جدید و سایر موضوعات مرتبط، برنامه­ریزی گردیده است که بحث و تبادل نظر در این حوزه­ها با تشکیل پنل، نشست­های تخصصی، کارگاه­های آموزشی و ارائه مقالات تخصصی همراه خواهد بود.


ادامه مطلب ...

واحد پژوهشگران و مقالات
 حمایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از کنگره
6 اسفند 1394

نخستین کنگره بین المللی فلسفه و منطق ایران تحت حمایت معنوی پژوهشگاه علوم و فناوری و اطلاعات ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و کلیه مقالات مورد پذیرش داوران و هیات علمی کنگره توسط این پژوهشگاه با یک شاخص واحد نمایه میشود و جهت بازدید کلیه عموم بروی پایگاه اینترنتی آن پژوهشگاه منتشر خواهد شد

 


ادامه مطلب ...

021-36621319

021-33699094

02189786524

conf.ntpco@gmail.com


مرکز همایش