نخستین کنگره جامع بین المللی هواشناسی ایران



اخبار
معرفی کنگره
معرفی کنگره
10 اسفند 1394

یکی از مسائل مهم که مورد توجه متخصصین رشته های مختلف می باشد تغییر اقلیم در جهان است. توجه به این مسئله که اختلاف متوسط درجه حرارت در حال حاضر با سردترین دوره یخچالی فقط ۵ درجه بوده می تواند اهمیت مطالعات تغییر اقلیم را بیان نماید. پس از انقلاب صنعتی که فعالیت های ناشی از آن سبب افزایش گازهای گلخانه ای و تغییر در ترکیبات جو را به همراه داشته، مسأله تغییر اقلیم مورد توجه دانشمندان هواشناسی و اقلیم شناسی قرار گرفت. نظر به اینکه مسأله تغییر اقلیم موضوعی جهانی است، به هر حال کم و بیش تمام کشورهای جهان متأثر از آن بوده و کشور ایران نیز مستثنی از این قاعده نمی باشد. در این راستا " نخستین همایش بین­المللی هواشناسی ایران "با حمایت و همکاری نهادها و سازمان­های دولتی مرتبط، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، انجمن­های علمی و تخصصی و دانشگاه­های سراسر کشور با حضور مدیران ملی، مدیران ارشد عرصه هواشناسی، متخصصان و کارشناسان مطرح بین­المللی در این حوزه، اساتید برجسته داخلی و خارجی، اندیشمندان و پژوهشگران برگزار می­گردد.

این همایش با هدف ارائه آخرین نتایج تحقیقات و پژوهش­های انجام شده محققین و متخصصین این حوزه، آشنایی با آخرین فناوری­ها و دستاوردهای روز دنیا، بهره­گیری از نتایج و دستاوردهای علمی همایش در حوزه­های اجرایی، برقراري ارتباط موثر بین سازمان، صنعت و دانشگاه با محوریت هواشناسی، تغییر اقلیم و هواشناسی، کشاورزی و توسعه پایدار همراه با تشکیل پنل­ها، نشست­های تخصصی،کارگاه­های آموزشی و ارائه مقالات در این عرصه برنامه­ریزی گردیده است.


ادامه مطلب ...

واحد پژوهشگران و مقالات
 حمایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از کنگره
8 اسفند 1394

نخستین کنگره بین المللی جامع هواشناسی ایران تحت حمایت معنوی پژوهشگاه علوم و فناوری و اطلاعات ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و کلیه مقالات مورد پذیرش داوران و هیات علمی کنگره توسط این پژوهشگاه با یک شاخص واحد نمایه میشود و جهت بازدید کلیه عموم بروی پایگاه اینترنتی آن پژوهشگاه منتشر خواهد شد

 


ادامه مطلب ...

021-36621319

02133699094

02189786524

conf.ntpco@gmail.com


مرکز همایش