02133699093

02133699094

02183835310

02189786524

 

conf.ntpco@gmail.com

 

نخستین همایش کشوری اخلاق در پژوهش‌های پزشکی

5 اردیبهشت 1394

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گفت: نخستین همایش کشوری اخلاق در پژوهش‌های پزشکی به مدت سه روز در دانشکده پرستاری و مامایی شرق گیلان در لنگرود در حال برگزاری است.

 

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه گیلان، اظهار کرد: نخستین همایش کشوری اخلاق در پژوهش‌های پزشکی به مدت سه روز در دانشکده پرستاری و مامایی شرق گیلان در لنگرود در حال برگزاری است.

 

وی رونمایی از آیین نامه رسیدگی به تخلفات پژوهشی و گردهمایی معاونین پژوهشی سراسر کشور را از مهمترین برنامه‌های این کنگره دانست و گفت: 55 دانشگاه علوم پزشکی کشور در این همایش حضور دارند.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اهدای اعتبارنامه‌های کمیته‌های اخلاق در پژوهش دانشگاهی، بررسی دستورالعمل، سطح‌بندی و شرح وظایف کمیته‌های اخلاق در پژوهش‌های زیست‌ پزشکی، مقررات انجام کارآزمایی‌های بالینی در ایران و سامانه ثبت کارآزمایی‌های بالینی در ایران را از جمله برنامه‌های همایش مذکور بیان کرد.

 

دکتر حیدرزاده ادامه داد: در این همایش به مسائلی از قبیل ارتقای کیفی آیین نامه دوره‌های PhD by Research، گزارشی از فرآیند ارزشیابی سال 1393 دانشگاه‌ها و پیشنهادات برای سال 1394، شیوه‌های ارتقاء رتبه دانشگاهها در نظام رتبه بندی بین‌المللی، گزارشی از مباحث اخلاق در پژوهش و رعایت اخلاق در انتشار مجلات علوم پزشکی، برنامه ریزی توسعه زیرساختهای فناوری سلامت، گزارش نشست‌های مراکز تحقیقاتی همکار با WHO همچنین گزارش پیشرفت مطالعات کوهورت و معرفی برنامه‌های تحقیقات دانشجویی پرداخته خواهد شد.

منبع : ایسنا


1005
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

مرکز همایش