02133699093

02133699094

02183835310

02189786524

 

conf.ntpco@gmail.com

 

تولید علم به دانشگاه‌های پژوهش محور نیاز دارد

5 اردیبهشت 1394

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اکنون دانشگاه‌های نسل جدید پژوهش محور هستند اما دانشگاه‌های گذشته صرفا دانش محور بودند.

 

دکتر افشین زرقی، در حاشیه همایش «اخلاق در پژوهش» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه گیلان، اظهار کرد: همایش معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با موضوع اخلاق محوری در پژوهش‌ها در حال برگزاری است که به تدوین ساختار کمیته‌های اخلاق در دانشگاه‌ها می‌پردازد.

 

وی افزود: در این همایش بازنگری جدیدی در ساختار تشکیلات کمیته‌های تحقیقاتی صورت می‌گیرد تا دستورالعملی مصوب برای اعضای کمیته که شامل رئیس دانشگاه، معاون پژوهشی، فرد روحانی و یک فرد هم بدون وابستگی به علوم پزشکی است، باشد. پروتکل‌های اخلاقی به صورت یکپارچه در تحقیقات پزشکی ارائه می‌شود، همچنین مباحث اخلاق در پزشکی به مشورت گذاشته می‌شود تا در دانشگاه‌ها اجرایی شود.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه شهید بهشتی گفت: اکنون دانشگاه‌های نسل جدید پژوهش محور هستند اما دانشگاه‌های گذشته صرفا دانش محور بودند در حالی که دانشگاه‌ها اگر می‌خواهند به سمت تولید علم بروند باید پژوهش محور باشند.

منبع : ایسنا


1024
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

مرکز همایش